Nezařazené

Vytvořte si moderní bydlení uprostřed zeleně

Většina lidí začne plánovat vzhled zahrady/terasy/předzahrádky či balkonu teprve poté, až dokončí práce v interiéru. Pro dokonalé bydlení je to ale naopak.

JAKÝ STYL ZVOLIT? Odpovězte si na pár otázek, abyste měli jasno. Je výzdoba místností dobová, nebo moderní? Jde o minimalistické zařízení z kovu a skla nebo spíše o přírodní materiály? Barvy jsou také hody zamyšlení. Následně i podlahová krytina či dlažba. Tu poté co nejvěrněji přeneste ven.
výhled ze zimní zahrady

Po rozboru vnitřního zařízení se ptejte na venek. Jak by se váš osobní styl dal přenést do vnějších prostorů? Kolik místa máte? V případě větších prostor se nebraňte masivním lavicím, kamenným fontánkám.

PROPOJENÝ PROSTOR – prosklené dveře umožňují snadný přístup ven a zároveň oba prostory opticky spojí.

SKLENÍK – jídelní stůl umístěný ve výklenku domu, neboli ve skleněné krychli vytváří pocit pobytu venku.
zeleň na střeše

ZASKLENÍ A OSVĚTLENÍ  – vypadá opravdu spokojeně ve své oáze zeleně. Večerním osvětlením zde vytvoříte využitelnou další místnost, kterou můžete využívat mnoho měsíců v roce (pokud bude krytá stříškou).

ROSTLINY – abyste nezaplnili příliš mnoho cenného prostoru, hledejte spíše husté, sytě zelené keře, které neopadají, nejsou jedovaté a voní.

BAMBUS – okolní bambus je vhodnou stálezelenou rostlinou, která nepůsobí těžce a zároveň snese stinné podmínky. Nedožaduje si velkých starostí.
byt s malým balkonem

NÁBYTEK – stůl je základ. Nejlepším řešením je skleněná deska na zajímavém podstavci (kámen, knem,..). Lehké a vzdušné židle (kovové)  nebudou ke stolu působit dominantně, naopak dají vyniknout prostoru.

ZELENÝ KOBEREC –  rostlinný porost udržuje půdní vlhkost, protože malé dvorečky obvykle nemívají dostatečný přísun dešťové vody a mohou vysychat. K použití je vhodný barvínek či kultivary hluchavek. Mnoho lidí ve vyšších patrech využívají alespoň umělý koberec zelené barvy připomínající trávu.

Mohlo by se vám také líbit...