Zboží

Sedací vaky DUO červené oživí váš domov

Pohodlí versus retro styl – máte také dost nabídek sedacích souprav s rovnými sedáky, které jsou sice vkusným doplňkem v retro stylu šedesátých let minulého století, ovšem s pohodlím nemají nic společného? Stačí se podívat do některého z reklamních letáků specializovaných obchodů či výrobců nábytku, kde tyto výrobky převažují. Když se na ně posadíte, páteř se prohne tak, že přetíží bederní oblast, a právě ta by naopak potřebovala nejvíce uvolnit. Veškerá váha vašeho těla v tomto okamžiku spočívá na těchto obratlích, zároveň s tím jsou napnuté okolní svaly, a po několika minutách si musíte přesednout a napětí alespoň na okamžik uvolnit.

sedací vak

Krátce po druhé světové válce se někteří lidé zamýšleli nad tvorbou pohodlnějšího posezení. A tak vznikl první sedací pytel, tehdy zpočátku vyplněný přírodními materiály a později polystyrenovou odpadní drtí. Brzy se však zjistilo, že nejvýhodnější vlastnosti mají kuličky shodného rozměru, známé pod patentovaným názvem EPS (expanded polystyren).

Co lze od sedacího vaku očekávat? Velmi malé kuličky, o průměru zhruba půl centimetru, se dokonale přizpůsobí tvaru lidského těla. Obejmou jej tak, že se uvolní takříkajíc všechny svalové partie, zároveň se napětí způsobené gravitační silou rozloží do všech směrů a zčásti jej pohltí okolní výplň. Je to v současné době nejpohodlnější způsob posezení, jaký známe.

dívka na sedacím vaku

Červená barva – zadáte-li si do vyhledávače výrazy typu „sedací souprava“, vyhodnotí vám zpravidla barevné kombinace šedé, černé, případně okrové. Jako bychom se báli barev, přitom je barevný svět kolem nás mnohem krásnější. Dopřejte si barvy i doma, proč si nevybrat sedací vaky Duo červené https://www.beanbag.cz/sedaci-vaky-duo-cervene-cerne, nebo třeba kombinaci barev sytě modré se žlutou či zelenou? Barvy působí příznivě i na psychiku, jednak domov oživí, rozveselí, a zamilují si je i vaše ratolesti.

Mohlo by se vám také líbit...