Služby

Stále v kondici!

Organismus ženy prochází v období menopauzy „hormonální bouří“. Není divu, že většina z nás se pak potýká s nepříjemnými zdravotními potížemi. A to po stránce fyzické i psychické. S některými jdeme samozřejmě k lékaři, ale některé dokážeme zvládnout i sami! Například takové přibírání na váze. Když naše osobní váha a BMI kalkulačka ukazují vyšší hodnoty, nečekáme na zázrak a začneme jednat. Pokud jsme dosud moc nesportovaly, je nejvyšší čas se začít hýbat milé dámy! Když si k tomu pohlídáme jídelníček, jsme na dobré cestě zůstat stále štíhlé a v kondici!

žena volná

Krůček po krůčku

Ty z nás, které opravdu nejsou na pravidelný pohyb zvyklé, by měly začít pomalu, ne hned „trhat rekordy“ ve fitku nebo třeba běhat denně venku několik kilometrů. Takový přístup vede k tomu, že po (zcela logickém) nezvládnutí příliš vysoko nastavených cílů a následném zklamání to prostě „zabalíme“. A to je potom samozřejmě velká škoda! Odborníci doporučují začít nejpřirozenějším a nejjednodušším pohybem – „obyčejnou“ chůzí!

Zkrátka chodit všude, kde to jde, pěšky. Nevyhýbat se schodům, ale eskalátorům a výtahům. I cestou z práce a při běžných pochůzkách toho jde dost nachodit. Pokud nevěříte, kupte si krokoměr a můžete se přesvědčit na vlastní oči!

Procházky a výlety

Když se trochu „zocelíme“ a nezadýcháváme se už po několika schodech, začneme přidávat delší a delší procházky. Velkou výhodu mají majitelky pejsků, ti jsou nejspolehlivějšími parťáky! Občas vytáhneme na pěkný celodenní výlet celou rodinku, nikomu to jistě neuškodí!

žena na cvičební podložžce

Ten pravý sport

No, a když jsme už trochu ve formě, je čas vybrat si pro sebe vhodný sport. Oblíbená pohybová aktivita by měla být pravidelná a měly bychom se jí věnovat dlouhodobě. Když zvolíme to, co nás baví, neměl by to být velký problém. Každá jsme jiná, a proto vybíráme podle sebe a svých individuálních potřeb a možností! Některá z nás ráda „jede na výkon“, soutěží v týmu či sama se sebou. Jiná zase raději něco klidnějšího o samotě doma. Ale ať již vybereme běh, cyklistiku, turistiku, posilování, plavání, volejbal, tanec či jógu, každý aktivní pohyb se počítá!

Mohlo by se vám také líbit...