Služby

K čemu slouží ukazatel price action

Není pochyb o tom, že investování na akciovém trhu může být dobrým způsobem, jak rychle vydělat poměrně velké množství peněz. Na první pohled by se zdálo, že se jedná o snadnou a rychlou cestu k bohatství, tedy o splněný sen mnoha lidí.

Ovšem co si mnozí neuvědomují je fakt, že ačkoliv zisk může být skutečně velký, stejně velká jsou i rizika. Možnost, že o své investované peníze přijdete, či alespoň o jejich část, je skutečně velká. Stačí se špatně rozhodnout a můžete svým těžce vydělaným penězům říci sbohem.

burza3

Zde je totiž nutné umět dobře odhadnout trh, a především to, jakým směrem se bude vyvíjet. Základní premisou je, že nakoupíte akcie ve chvíli, kdy je jejich cena nízká, ideálně nejnižší, a prodáte je ve chvíli, kdy naopak dosáhne svého vrcholu.

To zní sice jednoduše, ale je zde otázka: jak můžete vědět, zda cena oné akcie bude nadále klesat, nebo zda začne stoupat? A kdy se ono stoupání zastaví? Snadno totiž může nastat situace, kdy budete rádi, když je prodáte za zlomek jejich původní hodnoty, za kterou jste je nakoupili.

K tomu, abychom se rozhodli správně, nám pomáhá množství nejrůznějších ukazatelů, které nám mají pomoci chování trhu s poměrně velkou přesností předpovědět. A jedním z nich je i price action, česky změny ceny. O co se jedná?

burza

Tento ukazatel sleduje vývoj ceny akcií daného podniku, a to ideálně od jeho založení až po současnost. Pokud totiž známe minulost, můžeme se pokusit i předpovědět budoucnost. Například pokud vidíme, že cena pomalu, ale jistě klesá již delší dobu, je nepravděpodobné, že se v dohledné době začne zvedat.

A naopak, pokud vývoj ukazuje, že cena s mírnými fluktuacemi stále stoupá, je pravděpodobné, že tento trend bude pokračovat i nadále.

Je jasné, že ani tento ukazatel není neomylný. Stačí jedna neočekávaná událost, která zatřese trhem, a veškeré předpovědi přijdou vniveč. Přesto je to lepší, než nic. A věřte, že to může rozhodně pomoci.

Mohlo by se vám také líbit...