Internet

Vhodné připojení k internetu

V dnešní době existuje několik druhů připojení k internetu. Každé má svoje klady i zápory a některá jsou horší a některá lepší. Nejhorší připojení k internetu je to, které se šíří vzduchem. Je to způsobeno tím, že ve vzduchu se šíří tolik signálů, že se navzájem ruší. Díky tomu k nám přijdou špatná data a internet je poté neskutečně pomalý a nadáváme na něj.
První z internetových připojení je připojení přes mobilní data. Toto připojení je dostupné ve všech místech, kde je dostupný mobilní signál a navíc jeho výhoda je, že je přenosný a můžeme s ním i cestovat a mít ho kdekoliv. Velká nevýhoda ale je, že tím že je hodně využívaný, tak je občas pomalý a také hodně rušený.
Vysílač mobilních služeb
Druhé internetové připojení je například přes wi-fi od nějakého poskytovatele. Poskytovatelů tohoto připojení je dnes hodně, je nejlevnější a může ho poskytovat vlastně kdokoliv. Výhoda je, že je levný, ale nevýhoda je, že se šíří vzduchem a je rušen ostatními vysílači v okolí což způsobuje to, že je internet pomalý či každou změnou počasí vypadává a nefunguje.
Třetí hodně rozšířené internetové připojení je přes pevnou linku. Toto připojení je dobré pro ty co se nachází blízko od telefonní ústředny nebo dslamu. V těchto případech je totiž internet velmi rychlý a spolehlivý za každého počasí. Pokud jsme ale někde na konci města, kde vše končí, zde bude asi hodně velký problém mít internet rychlý a spolehlivý. To je dost velká nevýhoda tohoto připojení.
Wi-fi připojení
Čtvrté připojení nejnovější, to je většinou rozšířené jen u těch nejnáročnějších uživatelů, kteří potřebují internet hodně rychlý a stabilní. Jedná se o optické připojení. Toto připojení funguje na způsobu světla, které se šíří skleněným vláknem. Rychlost světla je opravdu velmi vysoká. Internet přes optické vlákno je tedy nejrychlejší a nejdražší co dnes můžeme sehnat. Optiku neruší žádné magnetické pole což je velká výhoda, protože můžeme optiku položit kdekoliv.

Mohlo by se vám také líbit...