Láska

Sebeláska


                Sebeláska je v poslední době celkem vyhrocené téma. Všude se to jen hemží motivačními videi, články o tom, jak bychom se měli přijmout a mít se skutečně rádi se vším co k nám patří. Je to prostě trend, takže o tom slyšíme ze všech stran, mnohdy od lidí, kteří nevypadají, že by tomu tak docela rozuměli.                
nápis v srdci                                                                
                                                                               Můj pohled na věc je následovný, opravdu je potřeba se smířit s tím, jací jsme nebo jak vypadáme, na druhou stranu to ale neznamená, že se sebou nemusíme nic dělat, nesnažit se být lepšími. Samozřejmě, ledasco na sobě prostě změnit nedokážeme a nezbývám nám než to přijmout. S takovými věcmi je ale také potřeba pracovat, obrátit to nějak ve svůj prospěch a uvědomit si, že je to něco, co nás činí výjimečnými, ať už je to křivý nos, úsměv nebo výraznější jizvy. Mít se upřímně rád, znamená podle mě přijmout sebe samu a jakýmsi zdravým způsobem ze sebe vytvářet ještě lepšího člověka.                                                                                                                                                                      Hned vedle sebelásky tu máme také pojem egoismus. Jsou to ale dvě naprosto odlišné věci, i když je mezi nimi docela tenká hranice. Pokud Vám na sobě nic nevadí a jste se sebou smířeni, tak to v žádném případě neznamená egoismus! Egoista je člověk, který si připadá naprosto dokonalý a bez chyby, přehnaně sleduje pouze své zájmy a chová se sobecky ke svému okolí. Takoví lidé sice mohou být občas docela úspěšní, ale skoro nikdo je nebude mít doopravdy rád.                                                   Lidé v této době sociálních sítí, kde jsou k vidění samí „dokonalí“ lidé s „dokonalými“ životy často trpí pocitem méně cennosti a neuspokojení. Všichni by si měli uvědomit, že málokterý úspěšný influencer dává na svůj účet fotografii, na které by nevypadal dobře. Přece každý uděláme pět selfie, ne-li více, ale vybereme jen tu jednu nejlepší, mnohdy přidáme ještě nějaký pěkný filtr, který zakryje předešlou proflámovanou noc a je hotovo. Krásná fotografie, jen bohužel trochu daleko od reality. Nesoudím takové postupy, sama to nedělám o moc lépe, ale prosím uvědomme si, že to tak dělají opravdu všichni a není důvod se pozastavovat nad tím, proč to zrovna téhle slečně vždy tak sluší.         
srdce z modrých květin
Zkrátka bychom se měli brát takoví jací jsme, snažit se být lepšími a spokojenými ve svém životě. Neřídit se názory ostatních lidí na naši osobu a pohlížet na všechny, a především na sebe objektivně a bez zbytečných křivd a nenávisti.           

Mohlo by se vám také líbit...