Domácnost

Pěkná domácnost

Dbáte na svoji domácnost nebo ne? Myslím, že je to taky každého věc, ale pěkná domácnost je výsadou všech hospodyněk. Pamatuji si na svoji maminku. Moje maminka si vždycky přála mít domácnost, která je dokonalá a podle jejich představ. Jenže ne všechno se dá udělat tak jak my všichni chceme. A protože moje maminka měla pěknou práci, kdy si vydělala taky hodně peněz, tak si svůj sen mohla pomalu ale pečlivě plnit. Moje maminka si do domácnosti pořídila opravdu krásnou ledničku a taky pračku. Vždycky si přála takové ty stříbrné barvy takové chromové odstíny. A protože je to velmi moderní, tak si to taky velmi oblíbila. Ale není domácnost jako domácnost. Domácnost taky záleží na tom, kolik si člověk vydělá peněz v práci. Myslím, že toto si ale každý nevybere sám.

Máte doma i pracovnu?

Je opravdu mnoho lidí, kteří jsou poctivý a slušný a chtějí mít dokonalou domácnost, ale nemají na to peníze. Tohle je potom velmi smutná situace. Například znám taky jednu paní, která sice má opravdu hodně peněz, ale bohužel o svoji domácnost moc nedbá. Svoje těžce vydělané peníze raději utratí někde v baru s kamarády s manželem nebo něčím podobným. Kdybyste viděli její domácnost, tak vás asi trefí šlak.

Domácnost má každý jinou.

Ona má všude nepořádek a binec a občas někdy i špínu. To to vím jistě. Dvakrát jsem tam byla a musím říct, že tohle byste doma opravdu nechtěli. Zatímco jedna moje sousedka je chudák ale o svoji domácnost se moc dobře stará, má všude pěkně uklizeno. Navíc i její děti jsou slušné a jsou vedené k čistotě v domácnosti a myslím, že pokud rodiče vedou své děti k čistotě v domácnosti, tak to potom i ty děti v dospělosti budou tak mít. A vy taky dbáte na svou pověst, že máte pěknou domácnost nebo je vám to jedno? Jsou taky lidé, kteří se řídí jen podle toho, jakou mají lidé domácnost, ale myslím, že to tak dobře není. Bohužel lidi kolem sebe si ale moc nevybereme.

Mohlo by se vám také líbit...