Lifestyle

Otázka pravdy pro studenty

Zimní semestr, tedy doba, po kterou studenti vysokých škol pravidelně navštěvují vysoké školy, uplynul rychle jako voda. Někteří studenti říkají, že sotva sem přišli, už zase odchází. Bohužel u některých to platí doslova.
Ti, kteří se pilně učili po celý semestr, jen formálně přijdou na zkoušky, posbírají potřebné kredity pro postup a snad úspěšně ukončí svůj zimní semestr. Pokud jsou nadrceni, mohou využít před termíny testů a zkoušek a tím si zajistit až dvouměsíční volno, které mohou strávit dle svého uvážení. knihy a učebnice.jpgNěkdo pojede na dovolenou, lyžovat nebo svůj volný čas vyplní brigádou. Záměrným smyslem volna by měl být odpočinek. Studenti přeci potřebují znovu načerpat síly, zrelaxovat tělo a pár dní se vůbec neučit. Před nimi se totiž zanedlouho objeví semestr letní.
Opačnými studenty jsou ti, kteří v pravém slova smyslu celý semestr do školy nic nedělali. Proč je to tak, to sice asi nepochopíme, ale možná dávali přednost brigádě či kamarádům. Najednou před nimi stojí zkouškové období a oni ještě vůbec nic neumí. Možná budou studovat po nocích, možná to zkusí z fleku, ale závěr je jasný. Budou-li mít štěstí, zkoušku splní, nebudou-li ho mít, neprojdou. V případě, kdy studenti neprojdou u vícero zkoušek a budou tak mít problém s počtem nasbíraných kreditů, může se bohužel stát i to, že prostě nesplní podmínky pro postup do dalšího semestru a tím budou svoji školu muset opustit.student během zkouškového.jpg
Univerzitu či obor ale také po prvním semestru opouští i studenti, kteří by třeba do druhého semestru prošli, ale bohužel dle jejich mínění je škola či obor nebaví. Důvodů, proč sem v září nastoupili může být několik. Jedním z nejčastějších důvodů bývá to, že nebyli přijati ke studiu jejich vysněného oboru, a proto letos zkouší přijetí znovu. Dalším důvodem bývá i to, že sem moc chtěli, mysleli si, že je obor bude bavit, ale bohužel byli zklamaní. Posledním důvodem, který si uvedeme, je nezvládání studia. Kladou na sebe veliké nároky nebo si zvolili náročnou školu.
Ti, kteří na škole zůstat chtějí, si po celé zkouškové přejí jen to, aby prošli a vše splnili.

Mohlo by se vám také líbit...