Ekonomika

Od koho si půjčit?

Spokojený život závisí sice na mnoha různých aspektech, každopádně se ale neobejde bez finančního zajištění. K tomu, aby se normálně žilo, jsou zkrátka peníze potřeba, a to v takovém množství, aby se jimi podařilo pokrýt přinejmenším naprosté minimum pro život nezbytných věcí a služeb.

Ovšem údělem mnoha lidí je naopak potýkání se s finančními těžkostmi. Kdekdo z nás si nevydělá tolik, kolik by potřeboval, a to někdy kvůli nízké mzdě a jindy pro změnu kvůli vysokým životním nákladům. A když se takové finanční potíže objeví, musí se s tím něco dělat. A to pokud možno dříve, než je pozdě.

hrst mincí

Když jsou potíže někoho takového jenom dočasné, dá se to zvládnout třeba i s pomocí půjčky. To se osloví nějaká finanční instituce, zažádá se v ní náležitým způsobem o půjčení, a když má člověk štěstí, je problém vyřešen. Samozřejmě za předpokladu, že bude takový člověk schopen splácet, což k takové půjčce pochopitelně také patří.

Jenže ono se také nejednou zažádá, ale následuje zamítnutí žádosti. Důvodů, proč se tak děje, může být celá řada, to záleží na pravidlech, jimiž se určitá půjčka a její poskytovatel řídí. Někdy mohou vadit nízké příjmy zájemce o půjčení si, někdy třeba nějaký záznam v registrech dlužníků, nebo exekuce… Prostě není-li žadatel bonitní, má smůlu. Takovému tu nepůjčí, i kdyby to potřeboval sebevíc a sebevíc se dušoval, že vážně dostojí svým závazkům, jež z půjčky vyplynou.

dvacet liber

A pak přichází vhod americká hypotéka, kterou má šanci získat kdokoliv. Přesněji kdokoliv z těch, kdo vlastní nějakou nemovitost a mohou tuto dát po dobu trvání této půjčky do zástavy. Díky této zástavě se totiž nemusí klást přehnané nároky na žadatelovy příjmy, dá se tu přimhouřit oko nad nějakým záznamem v registrech dlužníků či jiným problémem. Protože nemovitost skýtá jistotu, že se nebankovní společnosti její peníze vrátí. A když je tomu tak, proč by nepůjčili?

Mohlo by se vám také líbit...