Služby

Závada na počítači

Znáte to. Píšete důležitou práci, nebo jen hrajete hru a naráz monitor zčerná a počítač ztichne. Větráčky se netočí, kontrolky neblikají, prostě nic. Co dělat?

Chytrolíni pochopitelně počítač otevřou a zírají. Většinou ani netuší, co je to základní deska nebo RAM paměť. Ale otevřít to museli.

vnitřek počítače

Ti odvážnější popadnou šroubovák a začnou do všeho rýpat. Klep, klep a ťuk ťuk, přece na to musí přijít no ne?

Nepřijde, a tak začne tahat za dráty, čímž to celé pokazí více než to bylo, ale to už je stejně jedno. Klidně mohl praštit do stroje sekerou.

Takže co a jak?

Nejlépe je nedělat naprosto nic a celý počítač i s příslušenstvím odvézt odborníkům. Proč s příslušenstvím? To nemají v opravně myš nebo klávesnici? Ale mají a určitě nejen jednu. Jenže je třeba vyloučit že kolaps počítače nezpůsobilo právě ono jedno z periferií. Proto je lépe vzít vše s sebou.

Kdo jste z Berouna a okolí, máte velké štěstí, že právě zde máte PC Beroun https://fsnet.cz/sluzby/prodej-a-servis-it-techniky/, kde ke každému přistupují individuálně, takže se klient cítí dobře. Se zákazníkem je provedena ústní domluva, co chce nové v případě neopravitelnosti a pak se ihned začne pracovat.

Hard disk

Je zcela pochopitelné, že pokud by došlo k novému objevu, či k dalšímu nálezu, budete kontaktováni a požádáni a souhlas s další opravou a tím i pochopitelně vyšší cenou. Pak je již rozhodnutí jedině ve vašich rukou. Ale samozřejmě, že si můžete nechat poradit, kdy má ještě další oprava smysl, nebo kdy bude lépe pustit stroj z okna desátého patra. Pracovník opravny vám může doporučit ze kterého patra máte počítač vyhodit, ale spíše vám vypočítá všechny klady a zápory dalších kroků.

Je zcela pochopitelné, že pokud by došlo k novému objevu, či k dalšímu nálezu, budete kontaktováni a požádáni a souhlas s další opravou a tím i pochopitelně vyšší cenou. Pak je již rozhodnutí jedině ve vašich rukou. Ale samozřejmě, že si můžete nechat poradit, kdy má ještě další oprava smysl, nebo kdy bude lépe pustit stroj z okna desátého patra. Pracovník opravny vám může doporučit ze kterého patra máte počítač vyhodit, ale spíše vám vypočítá všechny klady a zápory dalších kroků. Pak je již jen na vás, ke kterému z nich dáte svolení, nebo to raději s celým počítačem ukončíte a rovnou si koupíte nový. Tato varianta může přijít levněji než celá oprava, takže se stává častou volbou. Vy si to však řádně rozmyslete.

Mohlo by se vám také líbit...