Muži

Nenahraditelný pomocník pro výrobce oděvů

Jedním z nejdůležitějších a doslova každodenních pomocníků profesionálních i amatérských výrobců oděvů je krejčovská panna. Zejména, pokud se tvůrci specializují na košile, saka, nebo jiné horní části oblečení. Pokud krejčovská panna schází, přichází na řadu neustálé zkoušení rozešitých oděvů. Což je jistě obtěžující pro obě strany. Oděvní návrháři by si bez ní nedovedli svou profesi vůbec představit.
§ Nejpoužívanější je zřejmě ta, která má dámské křivky nejběžnějších rozměrů.
oblek s motýlkem.jpg
– Což znamená konfekční velikost 42–44.
Busta je vybavena šroubem, kterým se snadno reguluje výška figuríny. Obě součásti (dřevěný stojan i bustu) lze také použít zvlášť.
§ Pro šití na subtilnější dámské postavy je vyrobena panna, která odpovídá konfekční velikosti 36–38.
§ Pro dámy plnějších tvarů je určena ta, která má velikost 46.
Pánové jsou v tomto případě trochu diskriminováni. Jejich figurína odpovídá velikosti 48–50. I tato busta je vybavena šroubem, kterým se reguluje výška. Pevný základ je potažený textilním potahem.
svatební šaty za výlohou.jpg

Dvě varianty i pro děti

Dětské krejčovské panny se vyrábějí ve dvou variantách. Konfekční velikost v rozměrech 110–122, která odpovídá věku dítěte od čtyř do sedmi let a velikost 140–152. To by mělo odpovídat věku devíti až dvanácti let.
§ Zajímavou variantou je figurína, která je nastavitelná.
– Je to doslova dokonalé řešení pro profesionální návrháře, kteří potřebují mít k dispozici více rozměrů.
Panna je vyrobena z kvalitního plastu a její vnější část je potažena pružnou textilií. Mezi oběma materiály je tenká molitanová výztuž. To dovoluje zapichovat do figuríny i kratší špendlíky. Proto se také dá použít jako pomocník pro potřeby aranžérů. Velikosti se regulují jednoduchým způsobem za pomoci vstupních koleček, na kterých jsou uvedené velikosti. Snadným pootočením získáte žádanou velikost.

Mohlo by se vám také líbit...