Ženy

Jakým mýtům o lásce a vztazích nevěřit

Dítě naši lásku posílí

Může to být dobře míněná rada kamarádek, jak vaši lásku zpečetit a posílit. Ale nevěřte jí. Nebo tedy takhle. Dítě váš vztah posílí, ale jen pokud stojí na opravdu pevných základech. Jestli už teď vidíte, že máte ve vztahu menší trhlinky, rozhodně se to nepokoušejte spravit společným potomkem. Příchod dítěte je pro vztah velká zkouška. Nevyspání, rozkolísané hormony, změna režimu a přechod do pozice máma a táta umí udělat své.

láska

Když se nehádáme jsme pro sebe ideální

S partnerem se vůbec nehádáte a myslíte si, že je to tak dobře. Všude se to přeci píše. Ovšem pozor. Ono to tak vůbec být nemusí. Nedusíte pak v sobě pocit křivdy a nespokojenosti? Nebo nechcete vyvolávat konflikty? Ale pokud máte na nějaké věci jiný názor je zdravé diskutovat. I když to může vést k hádce. Po ní se totiž situace vyjasní a vzduch se pročistí. Vždy by ale měla vést k nějakému závěru či řešení. Během hádky řešte vždy jen tu konkrétní věc a nevytahujte situace z minulosti.

dítě

Musíme vše dělat společně

Ne, nemusíte. Jste sice partneři, hodně zamilovaní, ale jste také dvě různé osobnosti. Osobnosti, které mají své koníčky a přátelé. Někdy si vyjděte jen tak bez partnera, uspořádejte s kamarádkami dámskou jízdu. Na partnera se pak budete o to víc těšit a budete si mít o čem povídat. Na oplátku mu dovolte, ať tráví také svůj čas jen s kamarády na rybách nebo na lekci squashe.

Tip: nekontrolujte ho věčnými sms, kde je a co právě dělá

Když mě miluje, chápe co chci

Tak to jen v případě, že je váš partner jasnovidec nebo má křišťálovou kouli. I když vás miluje a dobře zná, do hlavy vám nevidí a opravdu nepozná, co chcete. Není jednodušší rady, než svá přání jasně vyslovit. Jasná a přímá komunikace je základ každého vztahu. Vyhnete se tak mnohým nedorozuměním. Přijde vám, že sedíte furt jen doma a ráda byste si vyrazila třeba na romantickou večeři? Jak by to měl partner poznat? Jednoduše mu to řekněte a už druhý den můžete sedět u stolu v té výborné italské restauraci. 

Mohlo by se vám také líbit...