Muži

Dřevěné zábradlí na schodiště

Vybrat si to správné zábradlí na schodiště je stejně důležité, jako se jedná u schodiště, jelikož se jedná o výběr na hodně let dopředu, je opravdu důležité si při výběru nechat záležet a vybrat správně. Při výběru zábradlí na schodiště si lze zvolit celodřevěné zábradlí, či zábradlí v kombinaci s dalšími materiály, jako je například nerez a sklo. Čím dál častěji jsou oblíbené zábradlí s lakovanou výplní, které se dřevem vypadá dobře.

Dřevěné zábradlí se nemusí používat jen v interiéru, pokud bude mít správnou úpravu, lze ho použít i venku či v exteriéru. Toto zábradlí můžete široce využít, například na zahradě, terase či balkóně.

dřevěné zábradlí

Jak zvolit správný materiál

Jestliže chcete celodřevěné zábradlí, nebo kombinaci dřeva a skla, či nerezu, je důležité nepodcenit výběr materiálu, a dbát byste měli jak na vkus, tak i na kvalitu dřeva. Měkké dřeviny, jako je například smrk či borovice, jsou levnější. Však hrozí větší riziko opotřebování a tím je spojená kratší trvanlivost. Tudíž je lepší si vybrat tvrdší dřevo. Pokud je pro vás důležitá cena, je možno jí snížit, kombinací dřeva, a nesníží se trvanlivost. Nemusíte mít obavy z toho, že bude odlišný materiál, protože schodiště lze barevně tónovat pomocí moření. Čím dál tím více si lidi vybírají kombinaci dřeva s nerezem či sklem. Vkusu se meze nekladou.

Sloupky

Mezi další důležité prvky patří sloupky. Nejčastěji se vyrábějí ploché, zaoblené a hranaté sloupky. Právě těmi si můžete doladit celý design schodiště, které má různé tvary i materiály.

schodišťové zábradlí

Madla

Nejen zábradlí, ale i madla jsou důležité, ty jsou vhodné použít i na straně schodiště, které je u zdi. Je lepší se opřít o madlo, než o zeď, jelikož by se na zdi po čase vytvořily stopy po rukou. Madla můžou být dřevěné, nerezové či kombinované.

Bezpečnostní prvky

Jak je známo schodiště může být nebezpečné pro ty nejmenší členy rodiny a může se stát místem úrazu. Proto jestli doma máte malé děti, je vhodné na schodiště umístit dětská vrátka, madla či lišty.

Mohlo by se vám také líbit...