Nezařazené

Je správné sledovat vaše dítě?

Rodiče mají zodpovědnost, hlídat své děti při všem, co dělají. Ovšem jakýsi rodičovský pud, jim brání zbavit se toho „zlozvyku“ i v době, když jsou už téměř dospělé.
Co se dá pokládat za normální zájem vůči jejich osobě a co je už přes čáru a rodiče tím berou dětem volnost?
facebook stránka

Soukromí děti potřebují, ovšem dohled taky!

Dopřát vašim dětem špetku volnosti a nechat jim prostor k tomu, aby si jejich soukromí před vámi trochu chránily, je naprosto v pořádku. Z pohledu dnešní doby je toto tvrzení poněkud sporné. V současnosti se dětem nabízí velké množství pokušení neboli lákadel, které vašim dětem můžou do značné míry ublížit. A to nejen fyzicky, ale i psychicky.

Facebooková doba

Tak ji lze z pohledu mladých, zcela jistě nazvat. Kdo nemá účet na sociální síti zvané Facebook, jako by ani neexistoval. Dnes si ho můžou založit už děti, které nemají 18 let, tudíž ještě navštěvují povinní školní docházku. Co vše se však odehrává na zdi, v konverzacích nebo v komentářích pod příspěvkem, je něco, co rodiče pochopitelně zajímá. Obzvláště, pokud je jejich dítě na Facebooku pořád a nespustí z něho oči.
Samostatnou kategorií je umístění fotografií na internet. Mnohdy si mladí neuvědomují, do jaké míry můžou být jejich fotky zneužité a taktéž stažené do počítače někoho jiného. Vždy byste měli mít alespoň zběžný přehled o tom, jaký druh fotek na internet, vaše dítě dává. K těmto informacím se můžete dostat samozřejmě i tak, že profil vašeho dítěte budete mít zpřístupněný v podobě jeho přátel.
úprava fotky v mobilu

Slídění v telefonu – háklivé téma

Žádný puberťák, vám přístup do jeho mobilního telefonu dobrovolně neumožní. Někdy je to prakticky i nemožné, protože ho v ruce drží prakticky bez přestávky.
Máte však tendenci mu ho vzít v době, kdy spí nebo jste to už dokonce udělali? Možná se vám realita, kterou v něm schovává vaše dítě, nebude líbit. Některé děti jsou však v tomto směru obezřetné a jejich mobilní telefony si zamykají na heslo. A nutno říct, že je to pro klidný spánek jejich rodičů, někdy i více než dobře.

Mohlo by se vám také líbit...