LED žárovky E27, to není jen ostré a studené bílé světlo

Závit E27 je nejrozšířenější způsob uchycení světelných zdrojů v domácnostech. Jeho masivní rozvoj zapříčinil objev vláknové žárovky Thomasem Alvou Edisonem, který ji opatřil závitem s kruhovým průřezem, co se velice jednoduše šroubuje, a zároveň je zárukou pevného a stabilního spojení žárovky s objímkou.
S ukončením prodeje klasických žárovek se však kapitola Edisonova závitu neuzavřela, výrobci osvětlovací techniky přešli plynule na nové technologie a těmi jsou kompaktní (úsporné) zářivky a LED žárovky E27 lightpark.cz. vláknová žárovka 300 W E27.jpg

LED žárovky

Tato technologie se vyvíjí velmi rychlým tempem, což pro nás, spotřebitele, znamená nové možnosti za přijatelnou cenu. Ceny současných výrobků jsou natolik nízké, že již nemá smysl využívat žárovky s wolframovým vláknem, u nichž se pořizovací cena navyšuje s rostoucí spotřebou elektrické energie.
Úspora energie – je právě tím zásadním důvodem, proč byly staré žárovky staženy z trhu a jsou nahrazovány jinými zdroji. Světelné diody odebírají několikanásobně méně energie a jejich výkon je natolik vysoký, že jediná dioda může pokrýt potřebu pro kapesní svítilny s dosahem světla 30 metrů.
Pracovní výdrž – tato svítidla mohou být v provozu desítky tisíc hodin, odhaduje se, že současné výrobky budou v provozu ještě za deset, patnáct let. Deklarovaná životnost se dnes uvádí v takových časových horizontech, které nemohou být prakticky ověřitelné, a jde tedy vždy skutečně o odhad, zvláště tam, kde se uvádí životnost 100 tisíc hodin.rozsvícená žárovka E27.jpg
Ekologické hledisko – tyto výrobky neobsahují rtuť ani žádné jiné toxické látky, kvůli nimž by se musela tato svítidla likvidovat jako nebezpečný odpad. Zároveň se mohou využít na recyklačních linkách jako druhotná surovina.
Barevná teplota – teplotu vyzařovaného světla je možné libovolně zvolit podle aktuální potřeby, tedy např. v ložnici nebo v obývacím a dětském pokoji je vhodnější teplá bílá a pro pracovní stoly v pracovnách a kancelářích, nebo u kuchyňských linek by měl být zdroj umělého světla v tzv. studené či neutrální bílé.

Categories: Zboží